گل لیلیوم نماد چیست؟ بخش اول

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

اکنون نزدیک به پنج هزار سال از کاشت لیلیوم (گل سوسن) می‌گذره. زیبایی لیلیوم غیر قابل انکاره. لیلیوم گلی‌ است با گستردگی فراوان، و تمرکز بیشتر در منطقه معتدل شمالی و با تنوع بیش از ۱۰۰ گونه. گونه‌های هیبیرد آن تنوع بیشتری دارند. لیلیوم‌ها دارای پیاز نسبتا بزرگی‌ هستند و از آن رشد میکنند، گلهایی زیبا که نیازمند توجه ویژه هستند.

گل لیلیوم نماد چیست؟ بخش اول

خرید اینترنتی گل

در قرن نوزدهم، گیاهشناسان استپ های خاورمیانه را موردمطالعه قرار دارند و تعداد زیادی گلهای پیازی از جمله لیلیوم(سوسن) که در فروش اینترنتی گل  موجود است را به اروپا و آمریکا بردند و مشغول کشت و کار آنها شدند. لیلیوم که در خرید اینترنتی گل می توانید آن را تهیه کنید  از لغت li به معنای سفیدی گرفته شده است و در اصل منظور رنگ سفید سوسن مدونا بوده است که با ارزشترین کولتیوار  lilium longifloraum می باشد.

مشخصات کلی خانواده :liliaceae
این خانواده دارای بیش از ۲۰۰ جنس است که بیشتر در نواحی معتدل کره زمین می روید. گل گیاهان این خانواده، تری مر است یعنی اجزای گل در فروش اینترنی گل آن سه یا ضریبی از سه است مثال جام گل، شش قسمتی بوده و پرچمها ۶ عدد و کلاله سه قسمتی است. تخمدان فوقانی بوده و کاسبرگها و گلبرگها بر روی دو دایره خارجی و داخلی قرار گرفته اند.

مشخصات لیلیوم:
این جنس دارای ۸۰ گونه است، معمولا مناطق معتدل را ترجیح می دهد و بومی نیممکره شمالی می باشد. اندام زیرزمینی آن پیازی فلسی است که در رنگهای مختلف دیده می شود برگهای آن کوتاه و با رگبرگهای موازی است و به صورت متقابل در طول ساقه قرار گرفته اند. ارتفاع بوته بین ۳۰- ۷۰ سانتیمتر است.نظرات

 
   
 
Captcha