گل لیلیوم نماد چیست؟ بخش دوم

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

اکنون نزدیک به پنج هزار سال از کاشت لیلیوم (گل سوسن) می‌گذره. زیبایی لیلیوم غیر قابل انکاره. لیلیوم گلی‌ است با گستردگی فراوان، و تمرکز بیشتر در منطقه معتدل شمالی و با تنوع بیش از ۱۰۰ گونه. گونه‌های هیبیرد آن تنوع بیشتری دارند. لیلیوم‌ها دارای پیاز نسبتا بزرگی‌ هستند و از آن رشد میکنند، گلهایی زیبا که نیازمند توجه ویژه هستند.

گل لیلیوم نماد چیست؟ بخش دوم

خرید اینترنتی گل

 لیلیوم کشت شده در ایران

لیلیوم آسیایی lilium Asiatic: این رقم با آب و هوای ایران سازگار بوده و به رنگهای قرمز، نارنجی و زرد دیده می شود. دوام این گل که در فروش اینترنتی گل  موجود است نسبت به رقم اورینتال کمتر ولی مقاومت آن به بیماریها بیشتر است.

لیلیوم اورینتال lilium oriental : در این رقم تراکم بوته ها کمتر، غنچه ها کوچکتر و دیررس است. گیاه به بیماری کمبود آهن و بیماری قارچی حساس است و خود پیاز هم به قارچ حساس می باشد. قارچها ممکن است در داخل خود پیاز یا درون خاک وجود داشته باشند. گلهاکه در خرید اینترنتی گل می توانید آن را تهیه کنید  به رنگهای روشن سفید و صورتی و معطر است. گلها نسبت به رقم آسیایی درشت تر و پیاز آنها گرانتر است.

لیلیوم lilium longifloraum: این گیاه بومی ژاپن است و ساقه ای به ارتفاع ۷۵ سانتیمتر دارد و دارای گلهای درشت سفید شیپوری و معطر در فروش اینترنی گل است محل کاشت آن باید کاملا آفتابی و دور از باد باشد. زمین کاشت باید سبک و دارای زه کش مناسب باشد. این رقم آهک دوست است.

LA: هیبریدی بین دو گونه longifloraum و Asiatic می باشد غنچه های آن کرک دار است و نسبت به رقم آسیایی زود گل تر است.


نظرات

 
   
 
Captcha