گل لیلیوم نمادچیست؟ بخش سوم

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

اکنون نزدیک به پنج هزار سال از کاشت لیلیوم (گل سوسن) می‌گذره. زیبایی لیلیوم غیر قابل انکاره. لیلیوم گلی‌ است با گستردگی فراوان، و تمرکز بیشتر در منطقه معتدل شمالی و با تنوع بیش از ۱۰۰ گونه. گونه‌های هیبیرد آن تنوع بیشتری دارند. لیلیوم‌ها دارای پیاز نسبتا بزرگی‌ هستند و از آن رشد میکنند، گلهایی زیبا که نیازمند توجه ویژه هستند.

خرید اینترنتی گل

نیازها

خاک: بستگی به منطقه کشت آن دارد و با توجه به کمبود های خاک منطقه، آنرا کوددهی می کنند. یک خاک سبک شامل دو قسمت خاک باغچه یک قسمت ماسه بادی و یک قسمت خاک برگ که حدود ۲ سانتیمتر کود گاوی بر روی آن ریخته شده ، مناسب می باشد. در کل لیلیوم که در فروش اینترنتی گل  موجود است به یک خاک سبک دارای زه کش مناسب نیازمند است و معمولا خاکهای اسیدی را ترجیح می دهد.

نور: در گلخانه باید حداکثر نور برای گیاه مهیا شود(نور کامل و غیرمستقیم)، در صورت کمبود نور، طول ساقه افزایش می یابد، گلها که در خرید اینترنتی گل می توانید آن را تهیه کنید کوچک و کمتر می شوند و برگهای مسن تر زرد می شوند. این گیاه روز خنثی است و طول مدت روز تاثیری در گلدهی آن ندارد. با این وجود، ساقه لیلیوم در روزهای بلند، بلندتر و گلهای آن درشت تر می شوند.

درجه حرارت: رشد گلدهی لیلیوم در فروش اینترنی گل تحت تاثیر مستقیم درجه حرارتی است که پیازها پس از برداشت در آن قرار می گیرند، مثلا اگر بعد از برداشت پیازها به مدت دو هفته در دمای ۲۷ درجه تیمار گرمایی شوند و بعد به مدت ۴-۶ هفته در دمای ۳-۵ درجه تیمار سرمایی شوند و سپس یه مدت دو هفته در دمای ۹ درجه حرارت قرار گیرند. در اسرع وقت به گل می روند البته این زودرسی با کوچکی گلها همراه خواهند بود. بهترین دمای گلخانه برای لیلیوم ۱۸-۲۱ درجه سانتیگراد است.

آب: لیلیوم به آبیاری هر روزه نیازی ندارد برحسب نوع خاک و آب و هوا آبیاری می شود در هوای بارانی و دمای پایین، تبخیر کمتر است، پس کمتر آبیاری می شود و در هوای گرم و خشک تبخیر بیشتر است و به دفعات بیشتر آبیاری نیاز دارد. آبیاری باید به نحوی صورت بگیرد که خاک مرطوب باشد و وقتی آبیاری دوباره صورت می گیرد که سطح خاک تقریبا خشک شده باشد غرقاب کردن خاک مناسب نیست، زیرا گیاه دچار خفگی می شود همچنین رطوبت زیاد باعث شیوع بیماری قارچی می شود.نظرات

 
   
 
Captcha