گل لیلیوم نمادچیست؟ بخش پنجم

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

اکنون نزدیک به پنج هزار سال از کاشت لیلیوم (گل سوسن) می‌گذره. زیبایی لیلیوم غیر قابل انکاره. لیلیوم گلی‌ است با گستردگی فراوان، و تمرکز بیشتر در منطقه معتدل شمالی و با تنوع بیش از ۱۰۰ گونه. گونه‌های هیبیرد آن تنوع بیشتری دارند. لیلیوم‌ها دارای پیاز نسبتا بزرگی‌ هستند و از آن رشد میکنند، گلهایی زیبا که نیازمند توجه ویژه هستند.

گل لیلیوم نمادچیست؟ بخش پنجم

خرید اینترنتی گل

بیماری ها:
سوختگی برگ: عامل آن قارچی به نام بوتریتیس می باشد و در مواقعی که هوا به مدت زیادی مرطوب بماند این قارچ به گیاه حمله می کند.

علائم: بر روی برگهای لکه های بیضی قرمز- قهوه ای ظاهر می شود که بتدریج توسعه می یابد و در نهایت کل برگ را گرفته و باعث مرگ آن می شود. برای مبارزه با آن به عنوان پیشگیری از قارچ کش هایی مانند تیرام استفاده کرد.

موزاییک: عامل ایجاد این بیماری ویروسها می باشند . از جمله علائم این بیماری ظهور خطوط کمرنگی بر روی برگها ظاهر می شود رشد گیاه کند و در نهایت متوقف می شود برای مبارزه ، گیاه مبتلا به این بیماری را نمی توان نجات داد به عنوان پیشگیری باید در طول زمستان گیاه را بر ضد حشرات مکنده مانند شته سم پاشی کرد.

زنگ لیلیوم: عامل این بیماری قارچی به نام اورومیس است. در این بیماری بر روی ساقه و برگها جوشهای قهوه ای رنگی بوجود می آید که در اصل حاوی اسپرهای قارچ هستند که پس از خروج از جوشها به صورت گرد قهوه ای رنگ ظاهر می شود برای مبارزه با آن باید از قارچ کش ها استفاده کرد .

این گل زیبا را می توانید در خرید اینترنتی گل تهیه کنید.


نظرات

 
   
 
Captcha