گیاه ماری بخش سوم

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

صافش پرورش داده می‌شود. گیاه زبان مادر شوهر یک گونه‌ی گیاه با رشد آهسته است که به خاطر عدم‌ حساسیتش به میزان نور و سادگی در آبیاری به راحتی در خانه به عنوان یک گیاه آپارتمانی رشد می‌کند.

گیاه ماری بخش سوم

گیاه آپارتمانی

نگهداری از گیاه زبان مادر شوهر:

دما: گرمای معمولی بین ۱۵ تا ۲۴ درجه‌ی سانتی‌گراد (۶۰ تا ۷۵ درجه‌ی فارنهایت) برای این گیاه عالی می‌باشد. سرمای زیر ۱۰ درجه‌ی سانتی‌گراد (۵۰ درجه‌ی فارنهایت) باعث ایجاد مشکل می‌شود.

نور: گیاه زبان‌مادر شوهردر خرید اینترنتی گل از جمله‌ گیاهانی است که هم می توان آن را در معرض تابش مستقیم خورشید قرار داد و هم در شرایط کم نور به خوبی رشد می‌کند. اما در هر حال، شرایط روشنایی با مقداری نور خورشید و مقداری سایه را ترجیح می‌دهد.

آبیاری: به دلیل اینکه این‌ گیاه آب‌ دار است، آب را در شاخ و برگ خود ذخیره می‌کند. پس نیازی نیست که خاک را خیس نگه دارید. از بهار تا پاییز، تنها زمانی که سطح خاک خشک است آن را آبیاری کنید و در زمستان‌ها نیز ماهی یک بار کافی است. مراقب باشید که آبیاری بیش‌ از حد می‌تواند باعث پوسیدگی ریشه و پایه‌ی گیاه شود.

خاک: من از خاک معمول کاکتوس همراه با شن‌های درشت و گلدان‌های مخصوص گیاهان آب‌دار که در تمام گیاه‌ فروشی‌ ها موجود است استفاده می‌کنم.

تعویض گلدان: این گیاه از تعویض شدن گلدانش خوشش نمی‌آید. پس تنها زمانی گلدانش را عوض کنید که ریشه‌ها باعث ترک خوردن گلدان شده باشند. بهترین گلدان برای این گیاه، گلدان‌های گلی می‌باشد که با رشد ریشه‌ها ترک بخورد تا بتوانید متوجه شوید چه هنگام گلدان را تعویض کنید.

کوددهی: در طول فصل رشد (بهار تا پاییز) از کود کاکتوس رقیق شده و کودهای مخصوص گیاهان آب‌دار ماهی یک‌بار استفاده کنید.

رطوبت: رطوبت معمول در خانه کافی است. اما این گیاه می‌تواند در آب‌وهوای خشک نیز سالم بماند.

در فروش اینترنتی گل می توانید این گیاه را تهیه کنید .


نظرات

 
   
 
Captcha